Ahşap Kompozit Kapı’da ADOKAPI Farkı

Ahşap Kompozit Kapı

Teknoloji ile doğanın müthiş uyumu, ahşapla PVC’nin son teknolojiyle bir araya getirildiği ahşap kompozit kapılarla evinize geliyor. Yılda 1.000.000 kapı üretim kapasitesi olan tesisleri ile Türkiye’nin en büyük ahşap kompozit kapı üreticisi olan ADOKAPI, aile kavramını kendine örnek alıp, tıpkı aile gibi sağlam ve doğal yapıda ahşap kompozit kapı üreterek hem estetik hem sağlıklı hem de güvenilir bir şekilde evinizde huzur içinde yaşamanızı sağlıyor.


ADOKAPI ahşap kompozit kapılarının özellikleri nelerdir?
 

Ahşap kompozit, plastikle ahşabın bir araya getirildiği, üstün özelliklere sahip yeni nesil kaplama türüdür. Doğal bir malzeme olan ahşabın plastikle güçlendirilmesi sonucunda elde edilen ahşap kompozit kapıların kullanımı, yurt dışında ve son yıllarda Türkiye’de oldukça artmıştır.Geri dönüşümlü ağaç talaşı, yüksek yoğunluklu polietilen, renk pigmentleri, mantar önleyici, küf önleyici ve parazit önleyici, ahşap kompoziti oluşturan bileşenlerdir.
 

Ahşap kompozit kapıların sağladığı avantajlar nelerdir?
 

1) B1 yanmazlık özelliğine sahiptir
B1 sınıfı zor yanan malzeme ile üretilen ahşap kompozit kapılar yangına karşı önlem oluşturur ve güvenli bir kullanım sağlar.
 

2) Anti-bakteriyeldir
Kolayca temizlenebilen ahşap kompozit kapılarda bakteri, mantar ve küf oluşmaz. Özellikle küçük çocukların bulunduğu evler hijyenik olmalıdır ve ahşap kompozit kapılar bu hijyeni sağlar.
 

3) Neme dayanıklıdır
Neme karşı dayanıklıdır, çürüme ve bozulma yaşanmaz.
 

4) Boya ve bakım gerektirmez
UV bozulmasına karşı arttırılmış koruma sağlayan özelliği ile ahşap kompozit kapı, diğer ürünlere kıyasla daha az renk kaybına uğrar. Kaliteli malzemeler uzun ömürlü bir kullanım sağlar.
 

5) Suya dayanıklıdır
Ahşap kompozit kapılarda su emilimine karşı arttırılmış koruma özelliği bulunur. Genleşme sebebiyle kayma ya da ölçülerde bozulma gerçekleşmez.
 

6) Darbelere karşı dayanıklıdır
PVC’nin ahşapla birleştirilmesi özel bir yöntemle gerçekleştirilir ve bu yüzden ahşap kompozit kapılar en sağlam kapılar olarak evinizdeki yerlerini alırlar.
 

ADOKAPI, kapıyı mobilya olarak yeniden yorumlayarak, yenilikçi bir bakış açısıyla teknoloji ve doğayı iç mekan kapılarında buluşturmaktadır. Montaj ve kullanım kolaylığı sağlayan ahşap kompozit kapılar evlere en hesaplı biçimde giriyor ve uzun yıllar ailenizin parçası olmaya devam ediyor.
 

SİZDE YORUM GÖNDERİN

Güvenlik Kodu